Production – FILM PROCESS #3

Production– principal photography (okres zdjęciowy)

Czas produkcji, zwykle nazywany okresem zdjęciowym, uważany jest za najciekawszy etap tworzenia filmu, teledysku, spotu reklamowego czy klipu. Podczas kręcenia, angażuje się największa ilość osób: operatorzy kamery, obrazu, dźwięku i światła, reżyser, aktorzy, statyści, charakteryzatorzy, a także inni specjaliści. Nad przebiegiem pracy czuwa producent filmu i producent wykonawczy. 

Liczebność ekipy realizatorskiej zależna jest od budżetu, koncepcji i możliwości czasowych. Nasi operatorzy kamer, obrazu, dźwięku i światła pracują w taki sposób, by w kadrach było widać coś więcej niż obraz. Uwieczniamy akcje, relacje, wyłapujemy emocje, tak by filmy poruszały, inspirowały i były ciekawe w odbiorze. 

Na tym etapie realizowane są wszystkie założenia powstałe w czasie preprodukcji. Dbamy o to by spełnić wszystkie warunki. Trzymamy się harmonogramu i ustalonego budżetu. Grupa realizatorów, miejsce planu zdjęciowego, a także sposób kręcenia filmu zawsze jest zgodny z wcześniejszymi ustaleniami z klientem.

Po zakończeniu okresu zdjęciowego otrzymany, surowy, materiał filmowy trafia do ostatniego etapu, jakim jest postprodukcja.

Sprawdź nasze produkcje