Tworzenie stron internetowych

Proces:

  1. Brief – wstępna, jednak bardzo istotna rozmowa. Wówczas poznajemy Twoje wymagania i szczegóły, które mają zostać uwzględnione w projekcie.
  2. Makiety stron – Tworzymy szkic strony, uwzględniamy jej funkcjonalność oraz użyteczność. Przedstawiamy dokładną strukturę strony oraz układ. Sprawdzamy czy witryna sprawdza się pod kątem zadań, do których zostanie przeznaczona.
  3. Projekt – Po akceptacji „szkieletu” strony zajmujemy się upiększaniem. Dodajemy elementy graficzne, dopasowujemy zdjęcia, uzupełniamy informacje. Dodatkowo możemy zadbać o efekty wizualne takie jak ruchome animacje. 
  4. Strona – Na finalnym etapie trzeba jeszcze zakodować stronę. Wówczas strona jest gotowa do użytku.

Czy warto pokusić się na stronę internetową?

Oczywiście, że warto. Strona internetowa stanowi rodzaj wizytówki firmy oraz jej portfolio. Osobliwą sprawą jest to, że znajduje się w internecie, a więc jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych odbiorców z całego świata, o każdej porze. 

Na czym polega proces tworzenia strony internetowej?

W celu stworzenia naprawdę ciekawej, w pełni użytkowej i dobrze funkcjonującej strony internetowej, wykorzystuje się kilku technologii równocześnie. 

Czym charakteryzuje się dobra strona internetowa?

Programista/specjalista tworzy stronę od początku do końca, jednak bardzo często proces ten dzieli się na etapy. Tworzenie stron internetowych to skomplikowany proces, którego efektem jest estetyczna, szybko ładująca się, intuicyjna, a także spełniającej cele i oczekiwania Klienta witryna internetowa.

Czemu ten proces jest skomplikowany?

W zależności od potrzeby klienta oraz przeznaczenia strony, należy zaprogramować wiele funkcji przekierowujących do nowych witryn/zakładek. Praca często wymaga stworzenia rozbudowanego portalu, serwera www, czy utworzenia bazy danych, następnie zaprojektowania i estetycznego ułożenia wszystkich elementów.

Narzędzia:

Projektanci stron internetowych najczęściej korzystają z oprogramowań takich, jak Photoshop, Flash i Fireworks.

Programiści stron internetowych używają szeregu narzędzi programistycznych, m.in. ASP, JavaScript, XML i SQL. Oczywiście opcji pojawia się coraz więcej, z tego względu, że narzędzia są cały czas projektowane.

Sprawdź nasze produkcje