Teledysk – 1. Wybór odpowiedniego utworu

Chociaż może się wydawać, że najlepszym pomysłem jest po prostu nagranie filmu na następny nadchodzący singiel, może to mieć sens lub nie. Oto kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze piosenki:

– Pomyśl o przyszłości lub wykorzystaj ponownie starą piosenkę. Nakręcenie, zmontowanie i wyprodukowanie teledysku zajmie znacznie więcej czasu niż myślisz. Jeżeli chcesz, żeby video promowało Twój „nowy” singiel możesz nie zdążyć. Daj sobie czas. Zastanów się nad wyborem utworu, który odniósł sukces w przeszłości lub użyj singla, który ma zostać wydany w przyszłości.

– Nie myśl tylko w kategoriach „singla”. W dzisiejszych czasach transmisji strumieniowej w Internecie, każdy utwór może być singlem. Dlatego możesz wybrać utwór z albumu, na który w przeszłości miałeś świetny teledysk, nawet jeśli ten utwór nie był pierwotnie planowany jako singiel. Dodatkowo w ten sposób nakierujesz słuchaczy na powrót do albumu.

– Upewnij się, że Twoja piosenka naprawdę inspiruje zespół. Nie spodoba ci się każda piosenka, którą ty i twój zespół tworzycie lub gracie. Teledyski powinny być autentycznym wyrazem twórców utworu. Nawet najlepsi filmowcy mają problem ze stworzeniem dobrego filmu, jeśli zespół nie czuje inspiracji tekstem i dźwiękiem wybranej przez siebie piosenki.

– Jeśli utwór nie należy do Ciebie, rozważ koszty praw autorskich. Nie zakładaj, że utwór, który nie jest twój, można wykorzystać w swoim teledysku. Jeśli jednak twój budżet pozwala twojemu zespołowi na wyprodukowanie wideo do piosenki od kogoś innego, która nie ma jeszcze wideo ani singla, przygotuj dokumenty, aby postępować zgodnie z prawem.

Sprawdź nasze produkcje
Tags: