Teledysk – 3. Planowanie sesji zdjęciowej = dobry brief z ekipą filmową

Zmarnowany czas może kosztować więcej pieniędzy (jeśli wynajmujesz na godziny / dzień) lub kwaśne relacje (gdy z pomocą przychodzą znajomi). Sukcesem ekipy filmowej jest organizacja czasu pracy. Poświęć więc kilka minut (lub godzin), aby przemyśleć, jak teledysk zostanie nagrany.

Zwykle do teledysku buduje się storyboardy – dla każdego ujęcia. Dzięki temu niczego nie przegapisz i będziesz mógł opisać swojej załodze, czego potrzebujesz. Naszkicuj każdą scenę w pudełku i opisz scenę poniżej. 

Po ukończeniu storyboardu zrób listę sprzętu i rzutów potrzebnych do każdego ujęcia. Podziel się gotowym storyboardem z całą załogą i omów każde ujęcie z odpowiednimi zespołami. Najlepiej byłoby również utworzyć harmonogram określający, kto jest potrzebny, kiedy i gdzie.

Co najważniejsze, upewnij się, że Twój kamerzysta i ekipa oświetleniowa wiedzą, jakie są Twoje oczekiwania względem każdej sceny. Jeśli jesteś członkiem zespołu, prawdopodobnie sam jesteś na scenie. Osoby, które faktycznie kręcą film, będą mogły zobaczyć, czego Ty nie możesz i odpowiednio zasugerować.

Jeśli w roli reżysera wideo jest ktoś inny niż Ty, będziesz musiał najpierw poinformować go/ją o scenorysie (etap przedprodukcji). Reżyser może wtedy obsługiwać spotkania z załogami, planowanie itp.

Sprawdź nasze produkcje
Tags: