TELEDYSK – 4. Filmowanie

W dniu kręcenia skup się i trzymaj się planu.

Zachowaj staranną rejestrację wykonanych zdjęć na potrzeby edycji. Zawsze miej dużo czasu na strzelanie. Mimo że gotowa scena może trwać tylko 10 sekund, jej ustawienie i nagranie może zająć kilka godzin. Biorąc to pod uwagę, nie przejmuj się tak bardzo wykonaniem „idealnej” sesji, jedna sesja może trwać sześć godzin, a na ukończenie pozostałych klikunastu masz tylko sześć godzin. Rozplanuj czas!

Idealnie byłoby, gdybyś miał kilka dobrych ujęć dla każdej sceny. Nigdy nie ma „zbyt dużo” materiału filmowego, ponowne nagranie może uchwycić coś, czego nie zauważyłeś za pierwszym razem. Chociaż odejście od scenorysu nigdy nie jest dobrym pomysłem, są dodatkowe rzeczy, które ekipa może zrobić, aby zapewnić miły akcent do dostępnego materiału filmowego.

Na przykład, jeśli masz więcej niż jedną kamerę, poproś „bezczynnego” operatora/operatorkę, aby kontynuował filmowanie pod innym kątem (poza zasięgiem kamery głównej) lub pomiędzy scenami. Ta technika często zapewnia złoty materiał filmowy, o którym nie zdawałeś sobie sprawy, że możesz go uzyskać. Dodatkowo, niektóre z najlepszych ujęć mogą być szczerymi momentami na planie.

Sprawdź nasze produkcje
Tags: