Jak zobrazować pracę grafika? Kim jest grafik?

Grafik komputerowy zajmuje się cyfrową syntezą i manipulacją treści wizualnych, w której zakres wchodzi grafika dwuwymiarowa, trójwymiarowa i ruchoma. 

W grafice wyróżnia się również sferę teoretyczną, która skupiająca się na algorytmach graficznych i praktyczną, w której tworzy się manipulację, obrazy oraz trójwymiarowy model. Grafikę komputerową wykorzystuje się m.in. jako podstawę współczesnych gier, animacji, symulacji oraz wizualizacji.

Czym dokładnie zajmuje się grafik?

Praca grafika najczęściej polega na obróbce zdjęć, tworzeniu wizualizacji, logotypów, bannerów, ulotek, plakatów, okładek książek lub czasopism.

Narzędzia

Najczęściej prace graficzne powstają przy użyciu specjalnych programów komputerowych np. Adobe Photoshop czy Corel Draw. Osoba kreująca obraz musi mieć „wyrobiony” gust estetyczny, pomysły w głowie oraz oko do szczegółów – każdy projekt powinien być niepowtarzalny. Za najlepszych grafików uznaje się absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy pod okiem profesjonalistów przez 5 lat szlifują zmysł artystyczny oraz zdobywają umiejętności i obycie z niezbędnymi programami graficznymi. 

Gdzie grafik znajdzie pracę? 

Naprawdę w wielu branżach, aktualnie grafika komputerowa wykorzystywana jest prawie wszędzie m. in. w agencjach reklamowych, mediach, wydawnictwach, studiach grafiki, wytwórniach płytowych, a dobry, oryginalny grafik jest na wagę złota. 

Proces GRAFIKA:

  1. Brief – żeby dobrze zrozumieć projekt przeprowadzamy wstępne spotkanie, podczas którego dowiadujemy się o szczegółach i wizji zleceniodawcy.
  2. Rozmiar – zaczynamy od przyjęcia odpowiedniego rozmiaru grafiki, wybieramy właściwy format. Ten etap jest niezbędny, aby ilustracja/obraz bezproblemowo spełnił się w przeznaczonym temu miejscu.
  3. Narzędzia – Przechodzimy do obrabiania obrazów, umieszczamy treść, dobieramy kolory, dbamy o to, by kompozycja była spójna.
  4. Final – obiektywna ocena, czy nasz projekt nie jest przesycony treścią, czy komunikat jest przejrzysty, klarowny i intrygujący. Po wprowadzeniu ewentualnych poprawek i akceptacji – gotowa grafika trafia w Twoje ręce. 
Sprawdź nasze produkcje