TELEDYSK – 7. Korzystanie z odpowiedniego oprogramowania do edycji / postprodukcji filmów

W dzisiejszych czasach stosunkowo niedrogie lub darmowe oprogramowanie może wykonać przyzwoitą pracę przy edycji wideo:

Podstawowym oprogramowaniem wideo dla użytkowników Apple jest iMovie.

Dla użytkowników komputerów PC, Adobe Premiere Elements jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Rozsądne użycie efektów może wyróżnić Twój film. Wiele z tego będzie zależeć od możliwości używanego oprogramowania do edycji wideo. Aby uzyskać najlepszą jakość wyglądu, rozważ użycie profesjonalnego oprogramowania, takiego jak Apple Final Cut Pro lub Adobe Premiere Pro.

Większość komputerów i urządzeń cyfrowych powinna mieć możliwość edycji materiału filmowego. Jednak edycja wideo zajmuje dużo miejsca na dysku twardym, więc utrzymuj dysk twardy w czystości i pozbądź się materiału, którego nie używasz (ale uważaj, aby nie usunąć materiału, którego używasz!). Zainwestowanie w szybki, zewnętrzny dysk twardy do przechowywania materiału wideo to dobry pomysł.

Format wyjściowy będzie zależał od miejsca docelowego (miejsca, w którym ma się kończyć wideo). Wysoce skompresowane formaty najlepiej nadają się do przesyłania strumieniowego przez Internet (najpopularniejsze są Quicktime i MP4). Do wysyłania do mediów / prasy DVD są nadal najlepszym formatem, a taśma DigiBeta może być nadal potrzebna do niektórych transmisji telewizyjnych (coś, co musisz zrobić z pomocą profesjonalnej firmy produkcyjnej).

Sprawdź nasze produkcje
Tags: